Darmowa dostawa po opłaceniu od 299,00 zł
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Wsparcie jelit

( ilość produktów: 33 )

Wzdęcia, zgaga, zaparcia, biegunki, bóle brzucha to często spotykane dolegliwości układu pokarmowego oznaczające jedno - z jakiejś przyczyny nasze jelita nie pracują prawidłowo. Pomocna wówczas może okazać się suplementacja - sposób na wsparcie jelit, kiedy inne, naturalne rozwiązania zawodzą, są mało skuteczne lub niemożliwe do wdrożenia.

Zdrowie jelit jest ważne!

Już Hipokrates dowodził, że zdrowie zaczyna się w jelitach. Ten najdłuższy i ostatni odcinek układu pokarmowego odpowiada za dwie podstawowe funkcje: wchłanianie substancji odżywczych pochodzących z pożywieniem (jelito cienkie) oraz formowanie masy kałowej (jelito grube) i usuwanie ich z organizmu. Ale jelita uczestniczą także w procesach trawiennych, odpowiadają za oddzielanie składników pożytecznych od resztek, przyswajanie witamin, wchłanianie wody. Niestety praca jelit może być zakłócona przez wiele czynników. Nie służy im życie w biegu, które przekłada się na nieregularność posiłków, ich bylejakość, brak czasu na aktywność ruchową, odpoczynek. Wsparcie jelit nie jest trudnym zadaniem. Wystarczy prawidłowa dieta czyli taka, w której nie zabraknie warzyw i owoców oraz produktów pełnoziarnistych bogatych w błonnik, kiszonek i fermentowanych przetworów mlecznych (źródło prebiotyków - pożywki dla probiotyków), właściwe nawadnianie organizmu (co najmniej 2 litry wody dziennie) i aktywność ruchowa - pracujące mięśnie brzucha pobudzają perystaltykę jelit (aktywność motoryczna w przewodzie pokarmowym odpowiadająca za przesuwanie się resztek pokarmowych do odbytnicy).

A co jeśli nie jesteśmy w stanie pomóc jelitom w sposób naturalny?

Wówczas pomocne mogą okazać się suplementy na jelita. Wybierając preparaty oparte na naturalnych składnikach (a tylko takie posiada w swojej ofercie sklep NaturaWit) wesprzesz pracę jelit na wielu płaszczyznach. Znajdziesz u nas suplementy na odbudowę mikroflory jelitowej (probiotyki, prebiotyki i synbiotyki), preparaty działające ochronnie na błony śluzowe jelit, usprawniające trawienie i wydalanie. Suplementy na trawienie również znajdują się w sklepie.

Twoje jelita wymagają wsparcia? Z NaturaWit to o wiele prostsze.

pixelpixelpixelpixelpixelpixel