Darmowa dostawa po opłaceniu od 299,00 zł
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Pycnogenol

( ilość produktów: 5 )

Współczesny człowiek nie ustaje w poszukiwaniach skutecznych środków wspierających zdrowie i poprawiających jakość życia. W poszukiwaniu rozwiązań chętnie sięga po dary z natury. Wiele z nich w zapobieganiu i eliminowaniu czynników wywołujących stany chorobowe w ludzkim organizmie nie ma sobie równych. Tak jak Pycnogenol.

Czym jest Pycnogenol?

Pycnogenol to nazwa handlowa wyciągu z kory sosny śródziemnomorskiej Pinus pinaster porastającej wybrzeże Morza Śródziemnego, uprawianej dla celów komercyjnych na terenach płd. - zach. Francji. Drewno Pinus pinaster wykorzystywane jest w meblarstwie, zaś z kory uzyskuje się wyciąg o cennych właściwościach prozdrowotnych. Pycnogenol to ekstrakt zawierający naturalną mieszankę przeciwutleniaczy (około 40 biologicznie czynnych składników) wykazujących szerokie spektrum prozdrowotnego działania dla ludzkiego organizmu.

Substancje takie jak: katechiny, flawony, oligomeryczne proantocyjanidy i terpeny w zwalczaniu wolnych rodników są niezastąpione. Za ich powstawanie w głównej mierze odpowiada stres, zanieczyszczenie środowiska, nieodpowiednia dieta, palenie tytoniu. Rodniki wchodzą w reakcje ze strukturami biologicznymi co prowadzi do ich uszkodzenia a w efekcie zaburza funkcje życiowe komórek. Uszkodzenie kwasów nukleinowych obecnych w komórkach czyni je podatnymi na powstawanie nowotworów. Wolne rodniki są także przyczyną przedwczesnego starzenie się organizmu, schorzeń w obrębie układu sercowo-naczyniowego, artretyzmu czy chorób neurodegradacyjnych. Pycnogenol bogaty w antyoksydanty chroni komórki przed stresem oksydacyjnym i zapobiega namnażaniu się wolnych rodników.

Na co pomaga Pycnogenol?

Pycnogenol wykazuje pozytywny wpływ na pracę układu sercowo-naczyniowego. Jest pomocny w profilaktyce przeciwmiażdżycowej i zapobieganiu udarom. Wspomaga pamięć i koncentrację i zapobiega powstawaniu chorób neurodegradycyjnych. Pycnogenol wykazuje również szereg innych właściwości - hamuje rozwój komórek nowotworowych, wzmacnia układ odpornościowy, działa ochronnie na wzrok, poprawia witalność i korzystnie wpływa na stawy.

Poszukując naturalnych produktów pozytywnie wpływających na samopoczucie i zdrowie warto zwrócić uwagę na Bio-pycnogenol. Suplementy Pycnogenol Swanson to dobry wybór. Sprawdź również jagody acai tabletki oraz ekstrakt z pestek winogron.

Uwaga! Przed rozpoczęciem suplementacji zawsze należy skontrolować stan zdrowia i bezwzględnie stosować się do zaleceń specjalisty.

pixelpixelpixelpixelpixelpixel