Darmowa dostawa po opłaceniu od 299,00 zł
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Witamina K

( ilość produktów: 7 )

Witamina K to grupa organicznych związków chemicznych niezbędnych dl prawidłowego funkcjonowania ludzkiego organizmu. Nazwa "K" pochodzi od słowa koagulactionsvitamin. Naturalnie występuje w dwóch postaciach: witamina K1 i witamina K2. K1 (filochinon) to postać syntetyzowana przez rośliny, K2 (menachinon) - produkowana w ludzkim układzie pokarmowym (jelito czcze i kręte) przez bakterie jelitowe. Obie postaci witaminy K są rozpuszczalne w tłuszczach. Witamina K pochodzenia syntetycznego to K3 – menadion, która może być rozpuszczalna w wodzie.

Witamina K - na co?

Witamina K warunkuje prawidłowy przebieg procesu krzepnięcia krwi (bierze udział w syntezie osoczowych czynników krzepnięcia krwi oraz białka protrombiny w wątrobie). Uczestniczy w wychwytywaniu wapnia przez układ szkieletowy i wpływa na utrzymanie równowagi wapniowej w organizmie. Korzystnie oddziałuje na pracę układu sercowo?naczyniowego. Wzmacnia naczynia krwionośne zapobiegając ich pęknięciu i zwapnieniom. Wykazuje również właściwości antybakteryjne i przeciwzapalne.

Gdzie znaleźć witaminę K?

Witamina K jest syntetyzowana w ludzkim organizmie, jej źródłem jest również pożywienie, głównie zielone warzywa (brokuł, jarmuż, sałata, szpinak, seler naciowy, kapusta).

Niedobór witaminy K ? skąd się bierze? Jakie są jego objawy?

Nieodpowiednia dieta, antybiotykoterapia, schorzenia wątroby i zespół złego wchłaniania mogą powodować niedobór witaminy K. Objawia się on obfitymi miesiączkami, skłonnością do siniaków, krwawieniem z błon śluzowych, dłuższym czasem krzepnięcia krwi, częstymi biegunkami. Należy wówczas skontrolować stan zdrowia u specjalisty, który zaleci wykonanie stosownych badań i na ich podstawie określi zakres pomocy. Zmiana diety i suplementacja mogą okazać się skutecznym rozwiązaniem na niedobór witaminy K.

Do suplementacji wybieraj naturalne, bioaktywne formy witaminy K dostępne w postaci kapsułek produkowanych przez uznane marki (Swanson, Now Foods). Kupisz je w NaturaWit.

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel