Darmowa dostawa po opłaceniu od 299,00 zł
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Olej z Kryla (Krill Oil)

( ilość produktów: 7 )

Kryle zwane szczętkami to niewielkie skorupiaki występujące w Oceanie Południowym od strefy konwergencji antarktycznej aż do wybrzeży Antarktydy. Żyją w wielokilometrowych ławicach. Żywią się fitoplanktonem i algami, same stanowią wartościowy pokarm dla ryb i ssaków morskich. Ale nie tylko. Okazuje się, że kryl, a właściwie olej z kryla zawiera szereg składników o prozdrowotnych właściwościach dla człowieka. Ze względu na to, że kryl zamieszkuje wody praktycznie wolne od negatywnego wpływu przemysłu i w łańcuchu pokarmowym znajduje się na początku, właściwie jego organizm jest wolny od toksyn. 

Jakie składniki odpowiadają za prozdrowotne właściwości oleju z kryla?

Przede wszystkim olej z kryla to bogactwo kwasów omega (3, 6 i 9), kwasów tłuszczowych EPA i DHA, choliny i astaksantyny. Źródło łatwo przyswajalnych kwasów omega i właściwości przeciwutleniające astaksantyny 10- krotnie wyższe niż witamina E czynią olej z kryla wyjątkowym. Dostarczony do organizmu człowieka bardzo dobrze się wchłania z przewodu pokarmowego i bez przeszkód wnika do wnętrza komórek. Biodostępność cennych składników oleju z kryla jest lepsza niż tych, o podobnym działaniu, pochodzących z ryb.

Na co pomaga olej z kryla?

Suplementy diety mogą być pomocne w zachowaniu zdrowia i wspomagać procesy lecznicze. Olej z kryla antarktycznego przede wszystkim wykazuje silne działanie antyoksydacyjne. Zapobiega powstawaniu i działaniu wolnych rodników, które powodują starzenie się komórek i są przyczyną wielu chorób. Olej z kryla jest wsparciem dla układu sercowo-naczyniowego. Zmniejsza ryzyko wystąpienia zatorów żylnych i przeciwdziała zmianom miażdżycowym. Wykazuje pozytywny wpływ na pracę mózgu, poprawia koncentrację i pamięć. Ma niebagatelny wpływ na poprawę odporności. Może wpływać na zmniejszenie stężenia glukozy we krwi, zmniejszać ryzyko wystąpienia zespołu suchego oka, pozytywnie wpływać na stawy.

Przeciwwskazania

Przeciwwskazaniem do stosowania oleju z kryla są: alergia na skorupiaki i ryby oraz jednoczesne stosowanie leków przeciwzakrzepowych. Stosowanie suplementów jest bezpieczne tylko zgodnie z zaleceniami specjalisty i tylko wtedy, kiedy nabywamy je w sprawdzonych sklepach.

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel