Darmowa dostawa po opłaceniu od 299,00 zł
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Cytrynian Wapnia

( ilość produktów: 9 )

Cytrynian wapnia (Calcium cirate) to sól wapniowa kwasu cytrynowego – związek, dzięki któremu wapń jest lepiej przyswajalny przez ludzki organizm.

Wapń - na co?

Wapń to niezwykle ważny dla zdrowia człowieka makroelement, znany głównie z pozytywnego działania na nasze kości i zęby. Jest niezbędny do prawidłowego wzrostu kości u dzieci i nastolatków, u dorosłych odpowiada za wzmocnienie utrzymanie ich prawidłowej masy. Jednak to nie jedyna rola wapnia. Bierze on również udział w wielu procesach biochemicznych w organizmie i wpływa na prawidłowe funkcjonowanie serca, mięśni i nerwów. Zapotrzebowanie na wapń jest zależne od wieku i stanu zdrowia organizmu. Mimo dobrej przyswajalności z żywności z niedoborem wapnia boryka się wiele osób. Zła dieta, zaburzenia wchłaniania, zwiększone zapotrzebowanie na wapń, choroby, mogą przyczyniać się do deficytu tego pierwiastka. Aby zapewnić organizmowi odpowiednią podaż wapnia konieczna może okazać się suplementacja, której zasadność powinien ocenić lekarz po zleceniu odpowiednich badań.

Jakie suplementy z wapniem wybierać? Kiedy zdecydować się na cytrynian wapnia?

Najpopularniejszym związkiem występującym w suplementach jest węglan wapnia, ale o wiele lepiej przyswajalną formą jest cytrynian wapnia. Wynika to z faktu, że cytrynian wapnia w przeciwieństwie do węglanu nie wymaga do procesu wchłaniania dużych ilości soku żołądkowego. Będzie dobrym wyborem dla osób, które muszą uzupełnić niedobór wapnia, ale źle znoszą działanie leków zobojętniających, ich organizm mnie jest w stanie wytworzyć wystarczającej ilości soku żołądkowego, borykają się z refluksem. Przyjmowaniu preparatów z cytrynianem wapnia nie musi towarzyszyć posiłek. Należy pamiętać, że wapń dobrze się wchłania z witaminą D3, a przyswajalność zaburzają: błonnik, szczawiany, fityniany, żelazo, magnez.

Szukasz dobrych suplementów wapnia? Postaw na cytrynian wapnia sprawdzonych marek (Swanson, Now Foods) dostępny w sklepie NaturaWit.

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel