Darmowa dostawa po opłaceniu od 299,00 zł
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Pyłek Pszczeli (Bee Pollen)

( ilość produktów: 2 )

Właściwości odżywcze i prozdrowotne produktów pszczelich znane są od wieków. Miód jest tym najbardziej znanym pszczelim wytworem. Ale przyjrzyjmy się innym produktom, które te pracowite owady tak skrupulatnie gromadzą w swoim mieszkanku.

Co to jest pyłek pszczeli - Bee Pollen (ambrozja bogów, fontanna młodości)?

Pyłek pszczeli to powstające w pylnikach kwiatowych męskie komórki rozrodcze (pyłek kwiatowy), który pracowite pszczoły zwane zbieraczkami oblatując kwiaty zbierają. Pyłek przylega do ich włosków na ciele, owady sczesują go i formują kuleczki, które transportują do ula w specjalnych koszyczka znajdujących się na trzeciej parze odnóży. Pyłek pszczeli służy zaspakajaniu bieżących potrzeb pokarmowych pszczół oraz stanowi zapasy na czas braku pyłku w przyrodzie. Człowiek zabiera część urobku pszczołom instalując u wlotu ula tzw. poławiacz pyłku. Pszczoły przechodząc przez niego muszą zrzucić pyłkowe kulki, by wejść do ula. Tak pozyskany produkt musi być odpowiednio zakonserwowany, by nie stracił swych cennych wartości.

Pyłek pszczeli - prawdziwe bogactwo dobroczynnych dla organizmu człowieka składników odżywczych

Pyłek pszczeli zawiera ponad 250 aktywnie biologicznych substancji. Są to białka, aminokwasy, lipidy, węglowodany, kwasy tłuszczowe, cukry, związki fenolowe, sole mineralne i witaminy. Dzięki bogactwu cennych substancji pyłek pszczeli wykazuje dobroczynne działanie dla ludzkiego organizmu. Pomaga zwalczać bakterie, grzyby i wirusy. Wykazuje właściwości antyoksydacyjne, chemoprewencyjne i przeciwnowotworowe.
Pyłek poprawia apetyt, a wysoka zawartość niezbędnych aminokwasów, witamin i minerałów wpływa korzystnie na zwiększenie masy ciała u osób niedożywionych. Pomaga przywrócić siły po intensywnym wysiłku fizycznym, usprawnia funkcje umysłowe, działa immunostymulacyjnie. Wykazuje działanie przeciwmiażdżycowe, ochronne dla wątroby oraz wzmacniające układ nerwowy.

Pyłek pszczeli jak stosować?

Wygodną formą podania są kapsułki z pyłkiem pszczelim (Bee Pollen) Swanson dostępne w sklepie NaturaWit. Profilaktycznie należy stosować 20-40 g pyłku dziennie na pół godziny przed posiłkiem. Przeciwwskazaniem do stosowania jest uczulenie na pszczele produkty.

pixelpixelpixelpixelpixelpixel