Darmowa dostawa po opłaceniu od 299,00 zł
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Sosna

( ilość produktów: 2 )

Ekstrakt z kory sosny to prawdziwa skarbnica substancji odżywczych o wielokierunkowym, prozdrowotnym oddziaływaniu na ludzki organizm. Wyciąg pozyskuje się z wewnętrznej strony kory (najczęściej sosny nadmorskiej), ale także innych gatunków drzew Pinus (sosny). 

Skąd się biorą prozdrowotne właściwości kory sosnowej?

Za korzystne dla zdrowia człowieka właściwości kory sosnowej odpowiadają związki o wysokim potencjale antyoksydacyjnym przede wszystkim proantocyjanidyny w skrócie określane OPC, ale także katechiny, flawony, terpeny. OPC wykazują silniejsze działanie przeciwutleniające niż witaminy C i E, co więcej, mogą wzmacniać ich działanie. Antyoksydanty (przeciwutleniacze) to związki odpowiedzialne za neutralizowanie wolnych rodników tlenowych, które wywołują procesy utleniania, a w konsekwencji niszczenie struktur DNA komórek. Wolne rodniki tlenowe odpowiadają za szybsze starzenie się komórek i są przyczyną rozwoju wielu chorób (cukrzycy, miażdżycy, nowotworów, chorób narządu wzroku).

Na co pomaga wyciąg z kory sosny?

Substancje aktywne kory sosnowej pomagają zmniejszyć ryzyko wystąpienia chorób układu krążenia - zapobiegają agregacji płytek krwi co zmniejsza ryzyko powstawania zakrzepów. Wspierają organizm w walce z alergią i mogą łagodzić jej objawy. Pomagają regulować poziom glukozy i cholesterolu we krwi. Korzystnie wpływają na narząd wzroku - zapobiegają zwyrodnieniu plamki żółtej i rozwojowi zaćmy. Chronią komórki mózgowe przed procesami neurodegeneracyjnymi. Przeciwdziałają pojawieniu się nowotworów. Pozytywnie wpływają na wydolność organizmu. Mogą być wsparciem w zaburzeniach erekcji. Korzystnie wpływają na stan skóry.

Przeciwutleniacze wspomagają naturalne mechanizmy obronne organizmu oraz pozwalają zachować zdrowie i urodę na długie lata.

Kiedy stosować ekstrakt z kory sosnowej?

Przede wszystkim każde, niepokojące objawy ze strony organizmu wymagają konsultacji lekarskiej i to specjalista powinien decydować o wdrożeniu suplementacji. Kupując suplementy z kory sosny (Pine Bark Extract) wybieraj preparaty od sprawdzonych producentów i sprawdzaj wiarygodność sprzedawców.

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel