Darmowa dostawa po opłaceniu od 299,00 zł
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Ketony Malinowe

( ilość produktów: 2 )

Ketony malinowe to organiczne związki chemiczne, fenole zawierające ugrupowanie ketonowe, występujące w owocach jagodowych i odpowiedzialne za ich niesamowity zapach. Jako dodatek do żywności znane i stosowane od dawna. Od niedawna przedmiot badań i obiecujących wyników jako środek wspomagający walkę z nadprogramowymi kilogramami.

Co wiadomo o ketonach malin i ich działaniu?

Maliny - owoce, których smakowi i zapachowi trudno się oprzeć. Któż z dzieciństwa nie pamięta smaku waniliowego budyniu polanego sokiem malinowym lub herbaty na przeziębienie z tym aromatycznym dodatkiem? Znamy maliny jako skarbnicę witamin C i E (silne antyoksydanty) i witaminy z grupy B, minerałów - magnez, mangan, kwasów organicznych, olejków eterycznych, błonnika i pektyn. Nie doceniamy zawartych w nich ketonów malinowych, które mogą wspierać zdrowie człowieka, szczególnie gdy chodzi o walkę z nadwagą. Swoją strukturą ketony malinowe przypominają synefrynę i efedrynę, substancje stosowane jako środki wspomagające odchudzanie oraz kapsaicynę zaliczaną do termogeników, czyli związków podnoszących temperaturę ciała i tym samym podkręcających metabolizm. Ketony malinowe wykazują działanie hamujące apetyt i pomagają zachować uczucie sytości na dłużej. Mogą przyspieszać metabolizm i skutecznie wpływać na rozkładanie kwasów tłuszczowych oraz chronić wątrobę przed stłuszczeniem, działać pomocniczo jako regulator poziomu glukozy i cholesterolu.

Jak stosować ketony malinowe?

Rekomendowana dawka ketonów malinowych dziennie to 100-200 mg. By przyjąć je z owoców, musielibyśmy spożywać ich bardzo dużo. Z 1 kg mali można pozyskać 1,4 mg ketonów. Dobrym rozwiązaniem jest więc suplementacja, o ile lekarz nie zaleci inaczej. Polecamy ketony malinowe Swanson - uznanego producenta naturalnych preparatów.

Należy pamiętać, że ketony malin są nadal substancją mało znaną pod kątem prozdrowotnym, dlatego suplementacja wymaga konsultacji lekarskiej i ostrożności podczas stosowania.

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel