Darmowa dostawa po opłaceniu od 299,00 zł
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

L-Cytrulina

( ilość produktów: 5 )

L-cytrulina to organiczny związek chemiczny z grupy alfa aminokwasów, niezbędny dla prawidłowego przebiegu wielu procesów w ludzkim organizmie. Ponieważ jest związkiem endogennym, organizm potrafi ją sam syntezować. Po raz pierwszy L-cytrulina została wyizolowana w 1914 roku z arbuza, ale znajdziemy ją także w dyni, ogórkach i roślinach strączkowych. Przy zwiększonym zapotrzebowaniu organizmu na L-cytrulinę pomocna może okazać się suplementacja.

L-cytrulina - na poprawę osiągnięć sportowych i nie tylko

Cytrulina głównie znana i stosowana jest jako aminokwas mający wpływ na poprawę osiągnięć sportowych. Co daje? Przede wszystkim podczas treningu stymuluje tlenowe wytwarzanie energii przez mięśnie. To jednak nie jedyne jej właściwości. Pozytywnie wpływa na obniżenie stężenia kwasu mlekowego w mięśniach i zmniejsza poziom bólu mięśniowego. Zwiększa wytrzymałość organizmu i przyspiesza jego regenerację po wysiłku. Jednak L-cytrulina ma o wiele szersze działanie. Wykazuje działanie pomocnicze przy walce z takimi dolegliwościami jak: nadciśnienie tętnicze, demencja czy zaburzenia erekcji. Ponieważ L-cytrulina uczestniczy w przebiegu procesu cyklu mocznikowego, pomaga neutralizować i detoksykuje szkodliwy dla organizmu amoniak, który jest usuwany wraz z potem i moczem.

Jak stosować cytrulinę? Dawkowanie

W celu poprawy osiągnięć sportowych zalecana dawka cytruliny w tabletkach to 6-8g na dobę. Najlepsze rezultaty daje przyjmowanie l-cytruliny w dwóch dawkach - przed i po treningu. Cytrulina 3-4g na dobę to dawka wskazana pomocniczo w problemach z nadciśnieniem tętniczym, a 1,5-2 g na dobę - przy zaburzeniach erekcji. Pamiętać jednak należy, że suplementów nie stosujemy na własną rękę, ale po zasięgnięciu specjalistycznej porady. 

Gdzie kupować L-cytrulinę?

Tylko renomowani producenci suplementów diety i sprawdzone sklepy są gwarancją bezpiecznych zakupów. L cytrulina - sklep NaturaWit to właściwy wybór. 

pixelpixelpixelpixelpixelpixel