Darmowa dostawa po opłaceniu od 299,00 zł
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Żeń-szeń Amerykański

( ilość produktów: 1 )

Żeń-szeń Amerykański to roślina z rodziny araliowatych, uprawna odmiana żeń-szenia właściwego, znanego i stosowanego od wieków w medycynie naturalnej remedium na wiele dolegliwości. Intensywna eksploatacja naturalnego środowiska występowania żeń-szenia (Półwysep Koreański, Chiny, Syberia) doprowadziły do znaczącego uszczuplenia jego zasobów, a nawet wyginięcia, stąd decyzja o uprawie rośliny.

Co wiadomo o żeń-szeniu Amerykańskim?

Żeń-szeń Amerykański (pięciolistny, Panax quinquefolius) jest odmianą żeń-szenia właściwego (Panax ginseng) wyhodowaną i uprawianą na Wschodnim Wybrzeżu Ameryki Północnej zapoczątkowaną w latach 60 XX wieku. Najcenniejszą częścią rośliny jest jej korzeń, który podobnie jak u żeń-szenia właściwego zawiera cenne dla samopoczucia i zdrowia człowieka substancje bioaktywne. Należą do nich ginsenozydy, quinquenozydy, witaminy (z grupy B, E i C) i minerały (żelazo, magnez, potas). Żeń-szeń Amerykański wykazuje właściwości adaptogenne, antyoksydacyjne, psychostymulujące i antystresowe.

Na co pomaga żeń-szeń Amerykański?

Dzięki właściwościom adaptogennym żeń-szeń Amerykański korzystnie wpływa na funkcjonowanie układu nerwowego. Wspiera funkcje poznawcze, pamięć i koncentrację. Wspomaga organizm w odzyskaniu równowagi i przystosowania się do niekorzystnych czynników stresowych. Poprawia kondycję fizyczną i psychiczną organizmu.

Wpływa na zwiększenie wydolności organizmu. Poprawia sprawność seksualną i libido. Wspomaga układ odpornościowy. Warto po niego sięgnąć przy ogólnym osłabieniu organizmu, zmęczeniu i znużeniu, wyczerpaniu psychofizycznym, ale tylko wówczas, gdy zgodę na wdrożenie suplementacji wyda lekarz. Przed rozpoczęciem suplementacji należy zapoznać się z ulotką informacyjną.

Żeń-szeń Amerykański - suplementy

Ekstrakt z korzenia żeń-szenia Amerykańskiego jest dostępny jako suplement diety. Żeń-szeń Amerykański suplementy w formie łatwych do połknięcia kapsułek kupisz w NaturaWit, sklepie oferującym wysokiej jakości suplementy diety naturalnego pochodzenia.

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel