Darmowa dostawa po opłaceniu od 299,00 zł
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Chitosan

( ilość produktów: 2 )

Chitosan (chitozan) to organiczny związek chemiczny z grupy polisacharydów pozyskiwany z chityny pancerzy skorupiaków w wyniku jej częściowej deacetylacji. Jako naturalny środek grzybobójczy i przeciwbakteryjny chitosan wykorzystuje się w rolnictwie i weterynarii. W medycynie właściwości te znalazły zastosowanie w produkcji materiałów opatrunkowych i przyspieszających się gojenie ran. Niewiele osób wie, że chitosan może także pomagać w redukcji wagi, na co wskazują obiecujące wyniki najnowszych badań.

Z czego wynikają odchudzające właściwości chitozanu?

Chitosan hamuje wchłanianie tłuszczu z pożywienia w jelicie cienkim. Dzięki właściwościom absorpcyjnym może pochłaniać kwasy tłuszczowe i zwiększyć ich wydalanie wraz z kałem. Przypisuje mu się rolę podobną do działania błonnika w przewodzie pokarmowym - pobudzanie perystaltyki jelit i ułatwienie wypróżnienia. Połączenie chitosanu z chromem pozytywnie wpływa na obniżenie poziomu złego cholesterolu. Należy jednak pamiętać, że zdrowa dieta i regularna aktywność ruchowa to najlepszy sposób na uniknięcie nadwagi i walkę z nią, a chitosan może jedynie wspomagać te działania. 

Jak stosować chitosan?

Zwykle zaleca się stosowanie chitosanu w dawce 1500-3000 mg na dobę. Najlepiej podzielić na 3 porcje i przyjmować podczas głównych posiłków (śniadanie, obiad, kolacja). Może być stosowany również w dwóch dawkach dziennie.

Chitosan jako suplement diety wspomagający odchudzanie jest nowością na rynku. Chitosan Now Foods to łatwe do połknięcia kapsułki, które można nabyć w NaturaWit, sklepie z preparatami naturalnego pochodzenia.

Pamiętaj, że suplementy diety zawsze stosujemy po konsultacji lekarskiej i zgodnie z zaleceniami specjalisty.

Zobacz także pozostałe suplementy wspomagające kontrolę wagi, takie jak ketony malinowe.

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel