Darmowa dostawa po opłaceniu od 299,00 zł
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Pyłek Kwiatowy

( ilość produktów: 1 )

Pyłek kwiatowy to mocno zredukowany gametofit męski - męskie komórki rozrodcze produkowane przez kwiaty. Powstaje w pylnikach roślin nasiennych. Jego cenne właściwości odżywcze i prozdrowotne znane i wykorzystywane były już w czasach prehistorycznych. Współczesne badania naukowe potwierdzają dobroczynne działanie pyłku kwiatowego w zapobieganiu i wsparciu leczenia wielu schorzeń.

Właściwości pyłku kwiatowego- bogactwo cennych dla zdrowia składników

Pyłek kwiatowy to ponad 200 substancji aktywnych. Należą do nich głównie białka (do 40 %), aminokwasy (20-50%), tłuszcze, flawonoidy, węglowodany i lipidy. Może zawierać aż 30 enzymów i koenzymów biorących udział w licznych procesach biochemicznych w organizmie człowieka, około 40 pierwiastków w postaci soli mineralnych (potas, magnez, żelazo, cynk, selen, bor, tytan, pallad), bogactwo witamin (A, B1, B2, B3, E, C, B6, PP, D, h, B12) a także kwasu foliowego, biotyny, inozytolu, kwercetyny, kwasu pantotenowego. Zawartość procentowa poszczególnych substancji odżywczych zależy od gatunku roślin z jakich pyłek jest pozyskiwany, warunków glebowych i pogodowych w jakich rośliny rosną. Graminex - pyłek kwiatowy extract zawiera w swoim składzie grupę mikrobiologicznie sfermentowanych ekstraktów z pyłków z określonych gatunków roślin wyselekcjonowanych z myślą o wsparciu zdrowia mężczyzn - przy schorzeniach gruczołu krokowego i dróg moczowych. Pyłek kwiatowy na prostatę to produkt wykorzystywany w medycynie naturalnej od dawna.

Pyłek kwiatowy - nie tylko na schorzenia gruczołu krokowego

Pyłek kwiatowy wspiera pracę układu moczowego, pokarmowego, oddechowego, krwionośnego i nerwowego. Wzmacnia organizm. Wykazuje działanie antybakteryjne i przeciwgrzybicze. Korzystnie wpływa na stan skóry i włosów. Pomaga niwelować zaburzenia przemian lipidowych. Wspiera pamięć i koncentrację. 

Pyłek kwiatowy Graminex Swanson to dobry wybór dla wzmocnienia zdrowia mężczyzn. Zapytaj lekarza o zasadność suplementacji. Pyłek kwiatowy kupisz w NaturaWit - sklepie oferującym suplementy diety naturalnego pochodzenia.

Pamiętaj! Pyłek kwiatowy może być przyczyną reakcji alergicznych organizmu.

Zapraszamy do sprawdzenia także innych produktów dostępnych w naszej ofercie. Polecamy między innymi suplementy na trawienie.

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel