Darmowa dostawa po opłaceniu od 299,00 zł
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Skrzyp Polny (Horsetail)

( ilość produktów: 1 )

Skrzyp polny (z ang. Horsetail i łac. Equisetum) to popularna roślina z rodziny skrzypowatych (jedna z najstarszych na świecie). W Polsce uznawana za gatunek rodzimy, znana bardziej jako uciążliwy chwast niż roślina lecznicza, a do takiej kategorii skrzyp polny jest zaliczany. Jako surowiec zielarski wykorzystuje się płonne części nadziemne rośliny.

Co odpowiada za prozdrowotne działanie skrzypu polnego?

Skrzyp polny to bogate źródło łatwo przyswajalnych związków krzemu i krzemionki, polifenoli, saponin, garbników, kwasów organicznych i steroli roślinnych.

Właściwości i zastosowanie skrzypu polnego

 W organizmie ludzkim krzem występuje we włosach, paznokciach, skórze, szkliwie zębów, ścięgnach, mięśniach, płucach, węzłach chłonnych. Potrzebujemy go około 0,15 -0,25 mg/kg masy ciała. Skrzyp polny jako bogate źródło krzemu i krzemionek pomaga zachować prawidłowy stan błon śluzowych i tkanki łącznej. Korzystnie wpływa na elastyczność skóry, wygląd włosów i paznokci. Znany jest ze swoich właściwości moczopędnych, odtruwających organizm, przeciwobrzękowych, przeciwzapalnych, wzmacniających i regulujących przemianę materii. Znajduje zastosowanie jako środek pomocniczy w stanach zapalnych dróg moczowych, wzmacniający i uszczelniający naczynia krwionośne, przyspieszający gojenie się ran. Skrzyp polny wspomaga przemianę materii i pomaga pozbyć się z organizmu toksyn, pomaga walczyć z nadmierną potliwością.

Skrzyp polny na włosy, skórę i paznokcie - jak stosować?

Na problemy ze skórą, włosami i paznokciami ziele skrzypu polnego wykorzystuje się dwojako - zewnętrznie, w postaci płukanek, wcierek oraz okładów i od wewnątrz - w postaci herbatek, naparów i tabletek. Te ostatnie, jako suplementy skrzypu polnego w formie kapsułek (Horsetail Swanson - dostępne w NaturaWit) to wygodny sposób na podaż dla osób, którym nie odpowiada smak herbat.

Należy pamiętać, że tabletki skrzypu polnego mogą wchodzić w reakcję z innymi lekami. Jak każde inne suplementy, również suplementy skrzypu polnego należy stosować po wcześniejszej konsultacji lekarskiej.

Zainteresować cię mogą także pozostałe suplementy wspierające włosy, skórę i paznokcie, takie jak bambus.

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel