Darmowa dostawa po opłaceniu od 299,00 zł
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Gotu Kola

( ilość produktów: 4 )

Gotu kola to zwyczajowa nazwa rośliny z rodziny selerowatych wąkroty azjatyckiej (łac. Cantella asiatical). Znana i stosowana od wieków w medycynie Ajurwedyjskiej (system medycyny indyjskiej rozwinięty w starożytności) gotu kola znalazła także zastosowanie jako środek pomocniczy w leczeniu wielu dolegliwości w medycynie współczesnej. W wąkrotce znajdują się glikozydy, flawonoidy i saponiny, które mają działanie przeciwzapalne, przeciwbakteryjne i przeciwskurczowe.

Właściwości wąkroty azjatyckiej (gotu kola)

W hinduskim ziołolecznictwie stosowana na poprawę pamięci, zapobieganiu depresji i w usuwaniu zmian skórnych. Jako wsparcie dla układu krążenia i regulacji ciśnienia. Pomocna w łagodzeniu astmy i zapobieganiu anemii. Współcześnie, co potwierdziły badania naukowe gotu kola znajduje zastosowanie jako środek na pamięć i koncentrację i wzmocnienie układu krwionośnego, a w postaci wyciągów stosowanych zewnętrznie przyspiesza gojenie ran i łagodzi podrażnienia. Substancje aktywne z wąkroty azjatyckiej mają zastosowanie w produkcji kosmetyków jako środek pobudzający fibroblasty w skórze do produkcji kolagenu i elastyny.

Na pamięć i koncentrację

Przede wszystkim gotu kola chroni mózg przed szkodliwym działaniem wolnych rodników. Aktywizuje uwalnianie białka (BDNF), które pobudza tworzenie nowych komórek mózgowych. Hamuje proces uszkadzania neuronów i procesów neurodegradacyjnych. Gotu kola łagodzi skutki stresu, ułatwia zapamiętywanie i skupienie uwagi. Przydaje się nie tylko studentom w czasie sesji egzaminacyjnej, ale także w profilaktyce Alzheimera.

Na nadciśnienie i żylaki

Znana ze zdolności uszczelniania naczyń krwionośnych wąkrota azjatycka wspomaga układ krwionośny, znajduje zastosowanie w redukowaniu nadciśnienia i żylaków.

Jak stosować gotu kola?

Zalecana dawka do 200mg do 600mg na dobę w zależności od nasilenia objawów choroby. Najlepiej przed rozpoczęciem suplementacji porozmawiać ze specjalistą. Wybieraj suplementy od sprawdzonych producentów np. gotu kola Swanson dostępne w naszym sklepie.

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel