Darmowa dostawa po opłaceniu od 299,00 zł
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Berberyna

( ilość produktów: 3 )

Berberyna to organiczny związek chemiczny - alkaloid pochodzenia roślinnego (znajdziesz go w berberysie, winogronach, oregano), którego prozdrowotne właściwości doceniane i wykorzystywane są w tradycyjnej medycynie azjatyckiej od wieków i coraz chętniej we współczesnej medycynie naturalnej. Berberyna Swanson mająca zastosowanie w suplementacji jest wyciągiem z korzenia berberysu znanego jako berberys indyjski (Berberis aristata). Działanie berberyny kojarzy się głównie z właściwościami odchudzającymi to jej silna aktywność biologiczna i korzystne dla zdrowia człowieka działanie zauważalne są również na innych płaszczyznach.

Berberyna ? co to?

Berberyna wykazuje właściwości przeciwzapalne, przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze, obniżające poziom cukru i lipidów we krwi, antyoksydacyjne. Za właściwości odchudzające i hipoglikemiczne berberyny odpowiada jej zdolność do zwiększania aktywności hormonu wydzielanego przez tkankę tłuszczową - adiponektyny, który wpływa na szereg procesów metabolicznych takich jak przemiana glukozy i kwasów tłuszczowych w mięśniach i wątrobie i wpływa także pośrednio na wrażliwość tkanek na insulinę. Wyrównywanie gospodarki cukrowej w organizmie zapobiega skokom insuliny i napadom wilczego głodu. Berberyna również wykazuje oddziaływanie na enzym odpowiedzialny za regulowanie apetytu - białko SIRT -1. Dzięki właściwościom antyoksydacyjnym berberyna walczy z wolnymi rodnikami odpowiedzialnymi za starzenie się komórek i przyczyniającymi się do wielu chorób, w tym nowotworowych. 

Berberyna ? właściwości

Dzięki swoim właściwościom berberyna jako suplement diety znajduje zastosowanie jako środek pomocniczy w zapobieganiu cukrzycy, chorobom sercowo-naczyniowym, do walki z nadwagą i otyłością. Suplementów diety nie należy stosować bez konsultacji lekarskiej. Preparatów z berberyną nie powinny stosować kobiety w ciąży, ponieważ powoduje silne uwalnianie bilirubiny. Suplementy berberyny sprawdzonych producentów (Berberyna Swanson, Aliness Berberine) kupisz w sklepie NaturaWit. W ofercie odnajdziesz również inne suplementy, takie jak Aliness Berberine.

pixelpixelpixelpixelpixelpixel