Darmowa dostawa po opłaceniu od 299,00 zł
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Agaricus Blazei

( ilość produktów: 1 )

Agaricus blazei to jadalny grzyb z rodziny Agaricaceae (pieczarkowce) pochodzący z Południowej Brazylii. Nazywany pieczarką brazylijską, grzybem słońca, Bożym grzybem Agaricus blazei - grzyby lecznicze charakteryzują się brązowo-złotym, łuszczącym się kapeluszem oraz migdałowym aromatem związanym z obecnością kwasu benzoesowego i benzaldehydu. Ceniony za walory smakowe oraz bogactwo składników odżywczych znalazł zastosowanie nie tylko w kuchni, ale również w medycynie naturalnej. Chociaż uwagę badaczy zwrócił stosunkowo niedawno to rdzenni mieszkańcy Południowej Brazylii wykorzystują grzyby Agaricus od wieków.

Z czego wynikają prozdrowotne właściwości Agaricus blazei - grzybów leczniczych?

Za prozdrowotne właściwości pieczarki brazylijskiej odpowiadają związki biologicznie czynne. Oprócz wartościowego białka (38%), dobrze przyswajalnych węglowodanów, Agaricus blazei zawiera największą ilość beta glukanu, flawonoidy, nienasycone kwasy tłuszczowe, witaminy A i E oraz witaminy z grupy B, minerały - potas, selen, fosfor, magnez.

Jak działa Agaricus blazei?

Pieczarka brazylijska wykazuje działanie przeciwwirusowe, przeciwbakteryjne, immunostymulujące, przeciwzapalne i przeciwnowotworowe. Ekstrakt z Agaricus blazei może być pomocny w stanach obniżonej odporności, profilaktyce antynowotworowej, łagodzeniu stanów zapalnych w organizmie. Może pozytywnie wpływać na obniżenie stężenia złego cholesterolu i ciśnienia krwi, a co za tym idzie, być wsparciem dla prawidłowego funkcjonowania układu krwionośnego.

Najczęściej pieczarki brazylijskie można dostać w formie suszonej, świeże również pojawiają się na polskim rynku, Agaricus blazei - grzyby lecznicze są także dostępne w postaci ekstraktu zamkniętego w kapsułkach.

Suplementy zawierające Agaricus blazei kupisz w NaturaWit, sklepie specjalizującym się w sprzedaży preparatów naturalnego pochodzenia. Pamiętaj, suplementacji nie należy rozpoczynać bez konsultacji i zaleceń specjalisty.

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel