Darmowa dostawa po opłaceniu od 299,00 zł
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Melatonina

( ilość produktów: 3 )

Dlaczego sen nie przychodzi?

Prawdopodobnie winna jest melatonina, a właściwie jej niedobór będący wynikiem rozregulowanego naszego wewnętrznego zegara biologicznego.

Zaburzenia snu dotykają coraz więcej ludzi, szacuje się, że ta przypadłość może dotyczyć połowy populacji. Dlaczego tak się dzieje? Nasz tryb życia spowodował zakłócenia pracy zegara biologicznego i spowodował niedobór melatoniny - hormonu odpowiadającego za sen. Tryb życia to nie jedyna przyczyna kłopotów z zasypianiem i snem w ogóle.

Nie dają nam spać:

  • praca zmianowa
  • zmiana strefy czasowej
  • silne emocje
  • światło emitowane przez sprzęt elektroniczny i uliczne latarnie
  • wiek (po 60 roku życia spada produkcja melatoniny wytwarzanej przez szyszynkę)
  • choroby i przyjmowane leki
  • okres okołomenopauzalny

Czym jest melatonina?

Melatonina jest hormonem produkowanym przez szyszynkę, elementem tworzącym dobowy zegar biologiczny człowieka. Odpowiada za regulację rytmu snu i czuwania. Zadaniem szyszynki jest wytwarzanie melatoniny w odpowiedniej ilości w danej porze dnia i nocy, czyli regulowanie rytmu światło- ciemność. 80% melatoniny wytwarzane jest w nocy, dlatego mówimy "melatonina na sen".

Jak łagodzić dolegliwości wywołane niedoborem melatoniny?

Możemy sięgnąć po suplementy. Dostępna bez recepty melatonina sen pomaga w przywróceniu równowagi między wewnętrznym zegarem biologicznym, a rytmem narzuconym przez aktywność człowieka i oświetlenie. Wywołuje sen zbliżony do naturalnego zachowując wszystkie jego fazy.

Melatonina na sen jak dawkować?

Melatoninę przyjmujemy na godzinę przed planowanym snem w dawce 1-3 mg. Dopuszczalna jest dawka 5mg. Jak wszystkie zaburzenia, także i zaburzenia snu należy skonsultować z lekarzem. I to on powinien ustalić właściwe dawkowanie. Należy pamiętać, że nawet melatonina jako suplement może być szkodliwa. Przeciwwskazania dotyczą: dzieci do 16 roku życia, kobiet w ciąży, osób z chorobami wątroby, spożywających alkohol, uczulonych na melatoninę.

Kupując melatoninę w NaturaWit masz gwarancję, że dostaniesz produkt najwyższej jakości.

W ofercie posiadamy także suplementy obniżające poziom stresu.

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel