Darmowa dostawa po opłaceniu od 299,00 zł
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Gurmar (Gymnema Sylvestre)

( ilość produktów: 3 )

W Polsce z cukrzycą mierzy się 2mln osób, a prawdopodobnie drugie tyle nie wie, że choruje. Ta podstępna choroba o podłożu metabolicznym, która polega na nieprawidłowym wydzielaniu insuliny (hormonu produkowanego przez trzustkę) odpowiedzialnej za regulowanie poziomu cukru we krwi, nieleczona, może doprowadzić do poważnych powikłań a nawet śmierci.

Zapobieganie zachorowania na cukrzycę

Jeśli podejrzewasz, że problem dotyczy Ciebie, jesteś w grupie podwyższonego ryzyka - możesz sięgnąć po naturalne preparaty, które pomagają w terapii przeciwcukrzycowej. Gurmar to znana od 2 500 lat roślina (z powodzeniem wykorzystywana przez wieki w medycynie hinduskiej), której właściwości zostały potwierdzone współczesnymi badaniami naukowymi.
Niezdrowy tryb życia, otyłość, występowanie cukrzycy w rodzinie zwiększają ryzyko zachorowania.

"Pogromca cukru" - gurmar Gymnema sylvestre

Gurmar (Gymnema sylvestre) to drzewiasta, silnie rozgałęziona winorośl pochodząca z tropikalnej Azji, której najcenniejszą częścią są liście. Aktywna substancja, która się w nich znajduje - gymnanina jest odpowiedzialna za pobudzanie trzustki do produkcji insuliny, co przekłada się na obniżenie stężenia glukozy we krwi. Równie ważny jest naturalny kwas hydroksycytrynowy zawarty w liściach Gymnema sylvestre, który odpowiedzialny jest za częściowe blokowanie wchłaniania cukru ze spożywanych pokarmów.

Odchudzanie z gurmarem

Gurmar nie tylko pomaga w terapii przeciwcukrzycowej, ale skutecznie wspomaga odchudzanie. Posiada zdolność blokowania odpowiedzialnych za odczuwanie słodkiego smaku receptorów smakowych, a tym samym hamuje chęć sięgnięcia po słodycze. Obecny w liściach Gymnema sylvestre chrom usprawnia proces trawienia węglowodanów.
W medycynie ajurwedyjskiej gurmar wykorzystuje się także jako środek przeciwzapalny, moczopędny i przeciwpasożytniczy.
Gurmar Swanson to naturalny ekstrakt z liści Gymnema sylvestre w formie łatwych do połknięcia kapsułek. Dostępny w naszym sklepie gurmar Gymnema sylvestre to gwarancja produktu najlepszej jakości w niskiej cenie. Pamiętaj, że przed rozpoczęciem suplementacji należałoby skontrolować stan zdrowia.

Dla osób z tego typu problemami, polecamy również Berbaryna. Zapraszamy, do zapoznania się z pełnym asortymentem. 

pixelpixelpixelpixelpixelpixel