Darmowa dostawa po opłaceniu od 299,00 zł
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Antyoksydanty - suplementy diety

( ilość produktów: 61 )

Każdy z nas rodzi się z pewną liczbą całkowicie zdrowych komórek, które przez całe życie są w pewnym stopniu narażone na niekorzystne działanie wolnych rodników. Przy dużej aktywności niestabilne cząsteczki powodują ogromne uszkodzenia komórek i tkanek, powodując oznaki zewnętrznego i wewnętrznego starzenia się organizmu. Wolne rodniki pojawiają się w ludzkim organizmie podczas normalnych reakcji utleniania chemicznego spowodowanych czynnikami zewnętrznymi, takimi jak stres, palenie tytoniu lub zanieczyszczenie środowiska. Antyoksydanty (przeciwutleniacze) są substancjami odżywczymi, które są swego rodzaju pułapką dla wolnych rodników, neutralizując procesy chemiczne, które tworzą. Przy normalnym funkcjonowaniu organizmu zachowana jest niezbędna równowaga między liczbą reakcji utleniania a tempem zużycia antyoksydantów. Niepowodzenia w systemie regulacyjnym spowodowane niedostatecznym spożyciem użytecznych przeciwutleniaczy w organizmie powodują uszkodzenie zdrowych komórek, co może powodować szereg nieprzyjemnych chorób.

Jakie rozróżniamy antyoksydanty?

Antyoksydanty są produkowane samodzielnie przez organizm lub mogą pochodzić z pożywienia. Te ostatnie, ze względu na pochodzenie, mogą być naturalne lub syntetyczne. Jeśli zachodzi potrzeba przywrócenia równowagi komórkowej i neutralizacji niekorzystnych procesów oksydacyjnych w organizmie, zaleca się spożywać zwiększoną ilość przeciwutleniaczy z zewnątrz. Firma Swanson Health Products wprowadziła na rynek wysokiej jakości antyoksydanty, które można stosować dla przywrócenia prawidłowej pracy organizmu. W szczególności na uwagę zasługują Swanson Tokotrienole forte DeltaGold z Annatto, Swanson Kwas Alfa Liponowy oraz Swanson Astaksantyna. Głównymi dostawcami przeciwutleniaczy pochodzenia naturalnego są warzywa i owoce. Największe stężenie składników odżywczych obserwuje się w odmianach o słodko-kwaśnym smaku, czerwonym, czarnym lub niebieskim. Produktami zawierającymi antyoksydanty są np.: Granaty, Śliwki, Czarna porzeczka, Owoce cytrusowe, Maliny i jeżyny, Aronia, Wiśnia, Jagody, Żurawina, Cebula i czosnek, Marchewki, buraki, Szparagi i szpinak, Kiełki pszenicy, Kukurydza.

Syntetyczny antyoksydant to suplement diety firmy Swanson, który ma w swoim składzie wszystkie te same surowce roślinne. Karotenoidy, flawonoidy, selen, witaminy C, E i Koenzym Q10 to główna obrona komórek przed negatywnym działaniem wolnych rodników. Skutki niedoboru antyoksydantów w organizmie. Przy niewystarczającej ilości antyoksydantów w organizmie ludzie tracą jasność myślenia, zmniejsza się ich wydajność, osłabia odporność, pogarsza się wzrok i rozwijają się liczne choroby. Objawy niedoboru antyoksydantów w organizmie to: apatia, suchość skóry, szybkie męczenie się, nerwowość, krwawiące dziąsła, osłabienie mięśni, częste choroby zakaźne, utrata zębów, włosów itp. Przeciwutleniacze przyspieszają proces regeneracji, pomagają zwiększyć oczekiwaną długość życia, zmniejszają poziom uszkodzenia tkanek.

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel