Darmowa dostawa po opłaceniu od 299,00 zł
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Soplówka Jeżowata (Lion's Mane)

( ilość produktów: 2 )

Soplówka jeżowata to gatunek nadrzewnych grzybów (saprotrof) z rodziny soplówkowatych rozwijających się na martwych i osłabionych drzewach liściastych. Naturalnie występuje w Ameryce Płd., Europie, Azji. W Polsce występuje rzadko i jest grzybem objętym ścisłą ochroną. Ze względu na charakterystyczny wygląd soplówka jeżowata nazywana jest w krajach zachodnich „lwią grzywą” - Lions Mane Mushroom, w Japonii – Yamabushitake - „kapłan górski”, w Chinach – Shishigashira - „małpia głowa”. W naturalnej medycynie azjatyckiej jest ona stosowana od tysiąca lat na wzmocnienie organizmu. Uprawiana także dla celów spożywczych - jest częstym składnikiem potraw kuchni chińskiej i japońskiej.

Prozdrowotne właściwości soplówki jeżowatej - co nich wiadomo?

Za prozdrowotne właściwości Lions Mane Mushroom odpowiadają składniki aktywne takie jak: polisacharydy, hericenony, erinacyny, witaminy i minerały (witamina D, selen, żelazo, fosfor, potas, cynk).

Na co pomaga soplówka jeżowata?

Lwia grzywa znajduje zastosowanie jako środek na poprawę odporności organizmu i wzmocnienie procesu walki z infekcjami. Korzystnie wpływa na pracę mózgu i układ nerwowy - poprawia koncentrację, uwagę, pamięć, pomaga walczyć ze stresem, wahaniami nastroju, lękami, hamuje śmierć komórek nerwowych i może być pomocna w leczeniu chorób neurodegradacyjnych. Działa ochronnie na układ pokarmowy - pomaga usuwać zaparcia, wzdęcia, nudności, pobudza apetyt. Może zapobiegać chorobom układu sercowo-naczyniowego i nowotworom. Soplówka jeżowata ma także zastosowanie jako składnik kosmetyków na poprawę stanu skóry, włosów i paznokci.

Lions Mane Mushroom - jak stosować?

Suplementację rozpoczynamy zawsze po konsultacji lekarskiej i zgodnie z zaleceniami specjalisty, by upewnić się, że nie istnieją żadne przeciwwskazania. Nie należy przekraczać dawki 800-900 gramów na dobę i stosować w 2-3 dawkach podzielnych. Kapsułki Soplówki jeżowatej to wygodna forma przyjmowania suplementu. Naturalne, wysokiej jakości i o potwierdzonym składzie preparaty Lions Mane zakupisz w sklepie NaturaWit.

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel