Darmowa dostawa po opłaceniu od 299,00 zł
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Cordyceps

( ilość produktów: 3 )

Kordyceps chiński (Ophiocordyceps sinensis) to gatunek grzyba należący do królestwa Fungi i gromady workowce, spokrewniony z występującym w Polsce trującym sporyszem i chronionym maczużnikiem bojowym. Jest grzybem pasożytującym na larwach owadów, upodobał sobie ćmy. Larwy uśmierca, mumifikuje i dopiero wówczas wytwarza owocniki, które są bogatym źródłem substancji biologicznie czynnych mających korzystny wpływ na zdrowie człowieka. Grzyby Cordyceps sinensis są endemitami. W naturalnych warunkach występuje jedynie w Tybecie i górach Nepalu na wysokości 3000-5000 m n.p.m.. W medycynie azjatyckiej znany i stosowany od tysięcy lat jako środek na wzmocnienie organizmu, przywrócenie równowagi i jako afrodyzjak. Zainteresowanie medycyny zachodniej tym gatunkiem grzyba przyszło wraz z Olimpiadą w Seulu (1993) i aferą dopingową z chińskimi biegaczkami.

Nadmierne eksploatowanie naturalnych siedlisk grzybów Cordyceps doprowadziło do ich znacznego ograniczenia i zmusiło świat zachodni do poszukiwania rozwiązań pozwalających na hodowlę grzybów do celów komercyjnych.

Właściwości grzybów Cordyceps - co o nich wiadomo?

Za prozdrowotne właściwości grzybów Cordyceps odpowiadają związki biologicznie czynne takie jak: nukleozydy (kordycepina), ergosterol, D-mannitol, aminokwasy i polisacharydy. Kordycepina wykazuje silne działanie antyoksydacyjne i przeciwcukrzycowe. Kwas kordycepinowy - immunostymulujące i korzystnie wpływające na metabolizm. Polisacharydy - immunostymulujące, antyoksydacyjne, detoksykujące i poprawiające metabolizm. Ergosterol - antyoksydacyjne.

Na co pomagają grzyby Cordyceps?

Cordyceps znalazły zastosowanie jako środek pomagający zwiększyć odporność organizmu (również na stres), pokonać zmęczenie, przywrócić wigor. Grzyby Cordyceps mogą stymulować organizm do walki z nowotworami, hipoglikemią i hipercholesterolemią, wykazywać korzystny wpływ na pracę nerek, wątroby i serca.

Suplementy diety zawierające ekstrakt z owocników grzybów Cordyceps produkuje marka Swanson i Now Foods, a ich sprzedażą zajmuje się NaturaWit - sklep z naturalnymi preparatami na poprawę zdrowia.

Suplementację można rozpocząć jedynie na zlecenie lekarza.

Zainteresować cię mogą także inne grzyby dostępne w naszej ofercie, takie jak chaga.

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel