Darmowa dostawa po opłaceniu od 299,00 zł
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Likopen (Lycopene)

( ilość produktów: 2 )

Czym jest likopen?

Likopen (Lycopene) - organiczny związek chemiczny z rodziny karotenoidów, barwnik pochodzenia roślinnego odpowiadający za czerwony i pomarańczowy kolor warzyw i owoców. Prozdrowotne oddziaływanie likopenu dla ludzkiego organizmu jest znane nie od dziś. Ten rozpuszczalny w tłuszczach związek, odporny na działanie wysokich temperatur należy do łatwo przyswajalnych karotenoidów o silnych właściwościach antyoksydacyjnych.

W czym znajdziemy likopen?

Ludzki organizm nie syntetyzuje likopenu, dlatego musi być on dostarczany wraz z pożywieniem. Najlepszym jego źródłem są pomidory, arbuzy, czerwona papryka, owoce dzikiej róży, suszone morele, papaja, grejpfruty. Co ciekawe, w przetworzonych owocach i warzywach jest go więcej (soki, przeciery, musy). Wystarczy zjeść dwa pomidory dziennie dojrzewające w naturalnym słońcu lub wypić 1 szklankę soku pomidorowego, by zaspokoić dzienne zapotrzebowanie na likopen.

Na co pomaga?

Jako silny antyoksydant likopen walczy z wolnymi rodnikami i uważa się, że jest niezastąpiony w profilaktyce antynowotworowej. Likopen wykazuje działanie przeciwbakteryjne, przeciwwirusowe i przeciwgrzybicze. Pozytywnie wpływa na pracę układu sercowo-naczyniowego (zmniejsza ryzyka wystąpienia udarów i zawałów), obniża stężenie złego cholesterolu, wpływa na wzmocnienie kości i poprawę kondycji skóry. Jako że w organizmie jest magazynowany w nadnerczach, wątrobie, a u mężczyzn w jądrach i prostacie, to dla zdrowia panów ma strategiczne znaczenie. Likopen zwiększa produkcję i aktywność plemników, rozszerza naczynia krwionośne co zwiększa przepływ krwi i wspomaga funkcje seksualne. Zapobiega przerostowi gruczołu krokowego i zmniejsza ryzyko wystąpienia raka prostaty.

Wraz z wiekiem maleje przyswajanie likopenu. Na jego niedobór mają wpływ: zła dieta, zaburzenia wchłaniania. Ratunkiem może okazać się suplementacja, o ile jej zasadność skonsultujemy z lekarzem. 

Naturalnego pochodzenia likopen (Lycopene) znajdziecie w suplementach diety oferowanych przez sklep NaturaWit. Dobry skład i wysoka jakość produktów - to nas wyróżnia.

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel