Darmowa dostawa po opłaceniu od 299,00 zł
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

L-Ornityna

( ilość produktów: 3 )

L-Ornityna to organiczny związek chemiczny z grupy alfa aminokwasów. Chociaż nie należy do podstawowej dwudziestki aminokwasów budujących białka, to pełni ważną rolę w cyklu ornitynowym (mocznikowy cykl Krebsa) i wielu procesach metabolicznych.

W czym jest pomocna L-Ornityna?

L-Ornityna ("L" oznacza konfigurację izomeru optycznego wykazującego aktywność biologiczną) wspomaga pracę wątroby i poprawia trawienie (usprawnia pracę jelit i aktywizuje enzymy trawienne). Wspiera metabolizm tłuszczów. Przyspiesza wydalanie amoniaku z organizmu, który wytwarzany jest m.in. w wyniku wysiłku fizycznego. Zmniejszenie poziomu amoniaku redukuje zmęczenie i przyspiesza procesy regeneracji organizmu. L- Ornityna wpływa na obniżenie stężenia kortyzolu we krwi (hormon stresu), zmniejsza napięcie psychofizyczne, a stosowana przed snem poprawia jego jakość. L-Ornityna wykazuje także pozytywny wpływ na produkcję kolagenu, który odpowiada za jędrność skóry, dobry stan włosów i paznokci.

Stosowanie

O zasadność suplementacji należy zapytać lekarza, który po zleceniu badań oceni stan zdrowia i podejmie decyzję w sprawie dawkowania. Sugerowana dawka to 500-1000 mg na dobę (1-2 kapsułki dziennie). Przed rozpoczęciem suplementacji należy zapoznać się z ulotką informacyjną i stosować się do zaleceń producenta. Przedawkowanie L-Ornityny (jak wielu innych produktów o prozdrowotnym działaniu), może wywoływać działania niepożądane takie jak: nudności, bóle brzucha, biegunki.

Przeciwwskazania

L- Ornityny nie należy stosować przy niewydolności nerek.

L-Ornityna w kapsułkach to suplement o naturalnym składzie i wygodnej formie podania. Jeśli potrzebujesz suplementacji, wybieraj produkty sprawdzonych firm i kupuj w dobrych sklepach. Postaw na jakość, jaką oferuje NaturaWit.

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel