Darmowa dostawa po opłaceniu od 299,00 zł
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Miłorząb Japoński (Ginkgo Biloba)

( ilość produktów: 11 )

Miłorząb japoński (Ginkgo Biloba, miłorząb dwuklapowy) to popularne i cenione drzewo ozdobne, zaliczane do endemitów i reliktów wśród roślin. W środowisku naturalnym występuje jedynie w południowo-wschodnich rejonach Chin i jest jedynym, żywym przedstawicielem grupy drzew, które rosły także 200 milionów lat temu. W medycynie ludowej znane i cenione ze swych prozdrowotnych właściwości od tysięcy lat. Surowcem zielarskim Ginkgo Biloba są liście rośliny, które zawierają około 60 substancji bioaktywnych takich jak flawonoidy, terpentyny, hydroksykwasy, steroidy. Wyciąg z liści miłorzębu japońskiego uważany jest za eliksir młodości nie tylko z racji długowieczności drzewa, ale z racji właściwości, które pozytywnie wpływają na sprawność umysłową i fizyczną organizmu i spowalniają procesy starzenia się komórek. 

Co wiemy o właściwościach miłorzębu japońskiego?

Ginkgo Biloba doceniany jest za walory prozdrowotne i kosmetyczne. Wyciąg z liści tej rośliny usprawnia pracę układu krążenia. Ponieważ rozszerza naczynia krwionośne i poprawia krążenie krwi, komórki są lepiej odżywione i dotlenione co przekłada się na poprawę pracy mózgu. Miłorząb japoński wpływa na polepszenie koncentracji, procesów uczenia się i zapamiętywania. Dzięki temu, że wykazuje silne działanie antyoksydacyjne i polepsza sprawność umysłową, polecany jest osobom starszym. Preparaty z miłorzębu pomagają zniwelować zmęczenie, obniżać ciśnienie krwi i regulować poziom cholesterolu. Wykazują działanie wzmacniające mechanizmy obronne organizmu w walce z chorobami cywilizacyjnymi takimi jak miażdżyca. Poprawiają potencję i łagodzą objawy zespołu przedmiesiączkowego. Mogą być pomocne przy zawrotach głowy i szumach usznych. Gingko Biloba wykorzystywany jest w kosmetykach redukujących zmarszczki i przeciwdziałających starzeniu się skóry. 

Ginkgo Biloba ? przeciwwskazania

Pamiętaj, by przed rozpoczęciem suplementacji skontrolować stan zdrowia. Szczególną ostrożność powinny zachować osoby z chorobami układu krążenia. Nie zaleca się przyjmowania suplementów z miłorzębu kobietom w ciąży i karmiącym oraz dzieciom poniżej 18 roku życia.

Naturalne pochodzenia, dobre suplementy z miłorzębu japońskiego kupisz w NaturaWit. Wapń i magnez również znajdziesz w ofercie!

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel