Darmowa dostawa po opłaceniu od 299,00 zł
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Chaga

( ilość produktów: 2 )

Chaga to nazwa handlowa grzyba z rodziny szczeciniakowatych, który obejmuje około 100 różnych gatunków na świecie. Nazwa naukowa brzmi Inonotus obliquus. W Polsce grzyb znany jest pod wieloma nazwami: błyskoporek podkorowy, włóknouszek, guz brzozowy, huba ukośna, czerniak brzozowy. Chociaż szkodzi zdrowiu drzew - jest grzybem pasożytującym na nich, to człowiekowi pomaga zachować zdrowie na wielu płaszczyznach. Prozdrowotne właściwości grzybów chaga opisywał już w starożytności Hipokrates. W medycynie ludowej wykorzystywały je ludy Syberii, krajów bałtyckich, Chin, Japonii czy Korei. Ponieważ współczesna medycyna naturalna chętnie sięga po dawne receptury, grzyby chaga ponownie znalazły uznanie. Najwięcej cennych składników zawierają młode sklerocja (forma przetrwalnikowa grzybów), ponieważ to one właśnie odpowiadają za gromadzenie substancji zapasowych i to z nich pozyskuje się ekstrakt chaga.

Skąd się biorą prozdrowotne właściwości chaga - guza brzozy?

Chaga jest grzybem bogatym w składniki odżywcze i związki chemiczne korzystnie wpływające na zdrowie człowieka. Należą do nich polisacharydy wykazujące działanie przeciwzapalne, przeciwwirusowe, hipoglikemiczne i immunosupresyjne, polifenole o działaniu antyoksydacyjnym, triterpenoidy o aktywności antybakteryjnej i antywirusowej, sterole roślinne - przeciwzapalnej.

Na co pomagają grzyby chaga?

Guz brzozy (chaga) aktywizuje układ odpornościowy do pracy. Przeciwzapalne działanie chaga wykorzystuje się pomocniczo w łagodzeniu stanów zapalnych głównie w układzie pokarmowym w tym zaburzeń trawienia. Antyoksydacyjne właściwości sprawdzają się w profilaktyce chorób cywilizacyjnych (miażdżyca, cukrzyca) i nowotworowych. Ekstrakt z chaga może być pomocny w stanach zapalnych jamy ustnej, a także gojeniu się ran.

Suplementy diety chaga możesz nabyć w sklepie internetowym NaturaWit, który specjalizuje się w sprzedaży wysokiej jakości preparatów naturalnego pochodzenia.

Suplementację powinien zlecić specjalista po wcześniejszej ocenie zdrowia pacjenta. Tylko stosowana zgodnie z zaleceniami przyniesie pozytywne rezultaty.

Zainteresować cię mogą także inne grzyby, takie jak soplówka jeżowata.

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel