Darmowa dostawa po opłaceniu od 299,00 zł
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Magnez

( ilość produktów: 36 )

Magnez to pierwiastek niezbędny do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Nazywany jest pierwiastkiem życia, ponieważ bierze udział aż w około 300 procesach biochemicznych zachodzącym w ludzkim ciele.

Właściwości magnezu. Dlaczego jest nam tak potrzebny?

Magnez zmniejsza uczucie zmęczenia i znużenia. Pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowego. Wspiera prawidłowe funkcje psychologiczne. Jest istotny dla sprawności mięśni. Bierze udział w budowie kości i zębów. Jest odpowiedzialny za sprawne działanie układu sercowo-naczyniowego. Zmniejsza ryzyko wystąpienia cukrzycy typu II. Pomaga w usprawnianiu procesów trawiennych. Przeciwdziała odkładaniu się pierwiastków toksycznych w organizmie. Wykazuje działanie rozszerzające drogi oddechowe i wspomagające leczenie astmy oraz zapalenia oskrzeli. Magnez właściwości często odczuwalne przez kobiety to również łagodzenie dolegliwości związanych z zespołem napięcia przedmiesiączkowego.

Naturalne źródła w pożywieniu

Magnez jest pierwiastkiem, który do naszego organizmu trafia wraz z pożywieniem. Jego zalecana dawka to 375mg dziennie. Bogatym źródłem magnezu są: surowe warzywa i owoce, kasza gryczana, płatki owsiane, nasiona roślin strączkowych, orzechy, kakao, ciemne pieczywo. Niestety, wiele czynników wpływa na to, że mamy niedobory magnezu i bywa, że musimy skorzystać z suplementacji.

Co wypłukuje magnez z organizmu?

  • dieta uboga w składniki odżywcze
  • stres
  • intensywny wysiłek fizyczny
  • wysiłek umysłowy
  • przyjmowanie leków o działaniu moczopędnym
  • używki
  • kuracja antybiotykowa i hormonalna
  • przekwitanie

Jakie są objawy jego niedoboru?

Najczęstszymi objawami niedoboru magnezu są kłopoty z koncentracją i pamięcią, osłabienie organizmu, drganie powiek, skurcze łydek, bóle i zawroty głowy, zaburzenia rytmu serca, wypadanie włosów, kruchość paznokci, bezsenność, depresja.

Jaki magnez do suplementacji wybrać?

W sprzedaży dostępny jest magnez w postaci kapsułek, proszku, tabletek powlekanych i musujących różniących się zawartością jonów Mg 2+. Lepszą przyswajalnością charakteryzują się związki magnezu takie jak: mleczan, wodoroasparginian, chlorek, siarczan, cytrynian. Węglan i tlenek magnezu zwiększają swoją przyswajalność po rozpuszczeniu w wodzie. Efektywność wchłaniania magnezu poprawia witamina B6, D, sód. Wybieraj suplementy sprawdzonych producentów: magnez Swanson, magnez Now Foods i kupuj u zaufanych sprzedawców. NaturaWit to dobry wybór. W naszej ofercie znajdziesz również Cytrynian Magnezu.

pixelpixelpixelpixelpixelpixel