Darmowa dostawa po opłaceniu od 299,00 zł
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Gorzknik Kanadyjski (Goldenseal)

( ilość produktów: 1 )

Gorzknik kanadyjski (Hydrastis canadensis) to roślina z rodziny jaskrowatych, pochodząca z lasów Ameryki Północnej, której prozdrowotne właściwości znane są od wieków rdzennej ludności. Niestety owe korzyści dla zdrowia człowieka przyczyniły się do niemal całkowitego wytrzebienia gorzknika z naturalnej siedziby. Obecnie jest rośliną chronioną, a jego populację próbuje się odbudować zakładając plantacje. Jako surowiec zielarski (kłącze) wykorzystuje się gorzknik kanadyjski pochodzący z upraw.

Cenne składniki gorzknika kanadyjskiego

Nazywany również Goldenseal, Eye Balm, Yellewroot gorzknik kanadyjski to bogate źródło alkaloidów izochinolinowych. W kłączu gorzknika znajduje się berberyna, hydrastyna i kanadyna - alkaloidy, którym w głównej mierze zawdzięcza swoje prozdrowotne właściwości.

Goldenseal zawiera również spore ilości soli mineralnych, kwasu chlorogenowego, fitosteroli, żywic.

Poznajmy właściwości gorzknika kanadyjskiego

Zawarta w kłączu berberyna stymuluje układ immunologiczny do pracy. Aktywuje makrofagi, których zadaniem jest pochłanianie i niszczenie drobnoustrojów i uszkodzonych oraz obumierających komórek. Poza tym wymienione wyżej alkaloidy wykazują silne działanie przeciwzapalne i przeciwbakteryjne, które stawiają gorzknik kanadyjski w roli naturalnego antybiotyku. Stąd zastosowanie Goldenseal jako środka pomocniczego w zwalczaniu infekcji górnych dróg oddechowych, infekcji intymnych, zapalenia jamy ustnej, spojówek, dolegliwości żołądkowych. Zawartość fitosteroli pomaga w walce ze złym cholesterolem. Coraz częściej mówi się o tym, że gorzknik kanadyjski może być użyteczny w pozbycie się nadmiaru tkanki tłuszczowej.

W jakiej formie dostępny jest Goldenseal?

Kłącze gorzknika kupisz w formie proszku, także w postaci ekstraktu zamkniętego w kapsułkach. Suplementy gorzknika kanadyjskiego w kapsułkach są dostępne w sklepie NaturaWit.

Czy każdy może przyjmować suplementy z gorzknika?

Pamiętaj! Suplementację powinien zlecać specjalista. Berberyna wchodzi w interakcje z innymi lekami. Suplementów nie zaleca się osobom borykającym się z hipoglikemią, chorobami autoimmunologicznymi, kobietom w ciąży.

Jeśli szukasz preparatów na wsparcie układu immunologicznego, zainteresować cię mogą również witaminy.

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel