Darmowa dostawa po opłaceniu od 299,00 zł
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Witaminy w kroplach – kiedy warto stosować?

2022-08-30
Witaminy w kroplach – kiedy warto stosować?

Witaminy to grupa substancji niezbędnych dla prawidłowego funkcjonowania ludzkiego organizmu. Ze względu na rozpuszczalność dzielimy je na te, rozpuszczalne w tłuszczach (witaminy A, D, E, K) i te, rozpuszczalne w wodzie (witamina C i witaminy z grupy B). Nim każda z nich trafi do każdej komórki naszego ciała, musi być dostarczona do organizmu wraz z pożywieniem, ponieważ ten nie potrafi sam ich syntetyzować lub syntetyzuje w niewystarczających ilościach. W naszej diecie nie powinno zatem zabraknąć różnorodnych, zdrowych produktów będących najlepszym źródłem witamin. Bywa jednak tak, że zapominamy o tym, co dla zdrowia jest ważne lub z różnych przyczyn nie jesteśmy w stanie zapewnić sobie odpowiedniej podaży witamin. Niestety niedobory niosą ze sobą przykre konsekwencje w postaci zaburzeń w funkcjonowaniu organizmu. Każdy, niepokojący sygnał ze strony organizmu należy zgłosić lekarzowi, który ustali na podstawie wyników badań, czy faktycznie za objawami stoi brak którejś z witamin. Suplementacja może okazać się koniecznością. W takiej sytuacji należy wybrać konkretną formę.

Przyjmować witaminy w kroplach, kapsułkach czy tabletkach?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, która z wymienionych form jest najlepsza. Postać w jakiej witaminy będziemy zażywać zależy od naszych preferencji i przyzwyczajeń.

Witaminy w kroplach jako rozwiązanie problemu z połykaniem tabletek

Sondaże pokazują, że aż co dziesiąty Polak ma problemy z połykaniem tabletek i kapsułek. Nie dotyczy to jedynie dzieci. Nieprzyjemne doświadczenia z przyjmowaniem preparatów w takiej postaci, dysfagia, nietypowa budowa przełyku, fobie to najczęstsze przyczyny kłopotów. Rozwiązaniem może być stosowanie witamin w kroplach. Skoncentrowana płynna forma witamin jest łatwiejsza do połknięcia, a jej dodatkowym atutem jest możliwość dodania kropli do wody czy soku. Bez szkody dla substancji aktywnych i z korzyścią dla zdrowia.

Pozostałe zalety

Okazuje się, że witaminy w kroplach w swoim składzie mają najmniej technologicznych dodatków. Co więcej, te rozpuszczalne w tłuszczach (A, D, E, K) jako nośnik substancji aktywnych wykorzystują olej, dzięki temu ich przyjmowanie nie wymaga dodatkowej podaży tłuszczu, czyli posiłku, w którym się on znajduje.

Kilka kropel a optymalne wchłanianie. Ograniczona do minimum dawka substancji pomocniczych jest mniejszym obciążeniem dla żołądka i układu trawiennego.

Zdecydowanie łatwiej odmierzyć zalecaną dawkę witamin w postaci kropli.

Witaminy w kroplach kiedy stosować

Zwykle witaminy w kroplach kojarzą się z witaminą D3 i preparatami dedykowanymi niemowlętom i dzieciom, ale nie tylko tę witaminę dostaniemy w takiej postaci. Witaminy w kroplach dla dzieci obejmują cały zakres tych dobroczynnych dla organizmu substancji. Podobnie witaminy w kroplach dla dorosłych. Dlatego, jeśli nie jesteśmy w stanie zapewnić sobie potrzebnej codziennej, naturalnej dawki witamin z pożywieniem musimy niedobory uzupełnić w inny sposób. Suplementacja pod okiem specjalisty jest dobrym rozwiązaniem.

Kiedy warto stosować witaminy w kroplach?

Zawsze, kiedy taka konieczność zaistnieje i kiedy taka forma przyjmowania witaminowych preparatów odpowiada naszym preferencjom. Wybierajmy witaminy w kroplach sprawdzonych producentów i kupujmy w wiarygodnych sklepach. Tylko wówczas dostajesz gwarancję, że otrzymasz dobry produkt pod względem składu i jakości.

Należy pamiętać, że witaminy w postaci naturalnej są przez organizm przyswajane najlepiej. Zdrowy tryb życia (zbilansowana dieta i aktywność ruchowa) to właściwy sposób na dobre samopoczucie i zdrowie każdego dnia.

Na naszym blogu znajdziesz także porady jak połknąć dużą tabletkę oraz przeczytasz kiedy brać witaminy - rano czy wieczorem.

Polecane

pixelpixelpixelpixelpixelpixel