Darmowa dostawa po opłaceniu od 299,00 zł
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Żeń-szeń na potencję: jak działa i czy jest skuteczny?

2023-01-24
Żeń-szeń na potencję: jak działa i czy jest skuteczny?

Na jakość naszego życia wpływa wiele czynników. Jednym z jego istotnych elementów jest satysfakcjonujące życie erotyczne. Jak podkreśla Światowa Organizacja Zdrowia,” udane życie seksualne nierozerwalnie wiąże się ze zdrowiem seksualnym, a to opiera się na integracji biologicznych, emocjonalnych, intelektualnych i społecznych jego aspektach, ważnych dla pozytywnego rozwoju osobowości, komunikacji i miłości”. Jeżeli szwankuje chociaż jeden z tych elementów, szwankuje całość. Stąd już prosta droga do kompleksów, niskiej samooceny, złego samopoczucia i frustracji. We współczesnym świecie nietrudno o problemy w sferze erotycznej, ale na pocieszenie - nie tylko współczesny świat się z nimi mierzy. Już wieki temu poszukiwano panaceum na problemy z potencją i spadkiem libido. Dla ludów Azji rozwiązaniem okazał się żeń-szeń. Korzeń tej byliny z rodziny araliowatych nazywanej korzeniem życia zawiera aż 200 substancji aktywnych, które wykazują pozytywny wpływ na poprawę koncentracji i pamięci, wspierają układ immunologiczny, opóźniają procesy starzenia się organizmu, dodają energii, wzmacniają odporność na stres, pomagają obniżyć poziom złego cholesterolu i co ważne dla mężczyzn - pozbyć się problemów natury seksualnej. Nic dziwnego, więc że korzeń o cudownej mocy dotarł także do Europy. Największym zainteresowaniem cieszył się na dworze Ludwika XIV, gdzie zdobył popularność stosowany jako nalewka na wzmocnienie potencji. Współczesna medycyna naturalna chętnie korzysta ze sprawdzonych, a obecnie popartych naukowymi badaniami prozdrowotnych właściwości roślin, stąd ponowne zainteresowanie żeń-szeniem. 

Jak działa żeń-szeń na poprawę funkcji seksualnych?

Mięsisty, gruby korzeń żeń-szenia o charakterystycznym zapachu zawiera saponiny triterpenowe - ginsenozydy, które zwiększają uwalnianie w organizmie tlenku azotu wspomagającego rozkurcz naczyń krwionośnych, co z kolei zwiększa napływ krwi do penisa i może wyeliminować zaburzenia erekcji. Zwiększenie odczuć seksualnych to kolejna z zalet stosowania żeń-szenia. Nie bez znaczenia jest fakt, że ginsenozydy podnoszą poziom testosteronu, zwiększają ilość i ruchliwość plemników.

żeń szeń na potencję

Czy żeń-szeń jest skuteczny na problemy z potencją?

Skuteczności żeń-szenia na potencję nie zaobserwujemy od razu. Zwykle jego pozytywne działanie można zaobserwować po dwumiesięcznej kuracji o ile przyjmowany jest regularnie w dawkach od 0,5 do 2 mg dziennie. Niestety, z dobrodziejstwa żeń-szenia nie wszyscy mężczyźni może skorzystać. Nie mogą go stosować osoby z zaburzeniami krzepliwości krwi, nadciśnieniem, hipoglikemią. Najlepiej zacząć przyjmować żeń-szeń w mniejszych od zalecanych dawek i stopniowo je zwiększać jeśli nie zaobserwujemy niepokojących objawów ze strony organizmu ( u niektórych osób może powodować bóle głowy, biegunkę, nadciśnienie, nadpobudliwość). 

Żeń-szeń żeń-szeniowi nierówny

Rosnący w naturalnych warunkach żeń-szeń w wielu regionach został tak przetrzebiony, że ograniczono jego zbieranie. By sprostać popytowi na tę roślinę, zaczęto żeń-szeń uprawiać. Od stosowanych w uprawie odmian, środowiska, warunków glebowych, formy uprawy zależy skład i ilość cennych składników. Jako żeń-szeń na potencję wykorzystuje się żeń-szeń koreański (Korean Panax Ginseng), gatunek, który charakteryzuje się czerwonym zabarwieniem korzenia. O skuteczności suplementów diety z żeń-szeniem decyduje stężenie ginsenozydów. Szukamy preparatów z wyciągiem z żeń-szenia, które są standaryzowane, możemy wówczas sprawdzić ich jakość i zawartość aktywnych składników. Jeśli chodzi o ginsenozydy wybierajmy suplementy o 7% ich stężeniu. Jednak suplementację lepiej zacząć od preparatów z mniejszą zawartością ginsenozydów, by sprawdzić jak zareaguje organizm.

jaki żeń szeń na potencję

Problemy z potencją mogą mieć różne podłoże. Nie na wszystkie czynniki skutecznym rozwiązaniem będzie kuracja żeń-szeniowa. Dlatego, mimo wszelkich zalet, jakie przypisuje się korzeniowi żeń-szenia, najlepiej skonsultować z lekarzem zasadność jego stosowania.

Zainteresować cię może także artykuł na temat jakie witaminy na ból mięśni.

Polecane

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel