Darmowa dostawa po opłaceniu od 299,00 zł
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Jak przygotować skórę do pierwszego opalania? Zacznij od suplementów!

2023-04-05
Jak przygotować skórę do pierwszego opalania? Zacznij od suplementów!

Opalać się czy nie? Oto jest pytanie! Tyle się słyszy o szkodliwym oddziaływaniu promieni słonecznych na skórę a z drugiej strony, o konieczności” łapania” promieni słonecznych, aby zapewnić organizmowi odpowiednią dawkę witaminy D (ta wiadomo uaktywnia się w skórze pod wpływem promieni słonecznych) i jest niezbędna do prawidłowego jego funkcjonowania…. Poza tym, słońce to energia i dobre samopoczucie, a skóra muśnięta (podkreślamy - muśnięta) słońcem zdrowo i pięknie wygląda. Złoty środek? Opalać się, ale z głową i umiarem. Przede wszystkim należy dowiedzieć się, jak przygotować skórę do opalania i zadbać o nią w trakcie i po ekspozycji na słońce. Warto to zrobić na dwa sposoby, wzmocnić jej zdrowie i kondycję na zewnątrz i od środka.

Jak przygotować skórę do opalania?

By cieszyć się pięknym, brązowym odcieniem skóry bez narażania jej na przykre konsekwencje (poparzenia, nieestetyczne przebarwienia, szybsze starzenie się a nawet poważne choroby), wystarczy przestrzegać kilku zasad. Po pierwsze - zacznij od peelingu ciała. Peeling pomoże pozbyć się martwego naskórka i poprawi ukrwienie skóry. Dzięki temu zabiegowi zapewnimy sobie równomierną i estetyczną opaleniznę, ale pod warunkiem, że od peelingu do opalania upłynie 2-3 dni. Odpowiednie i regularne nawilżanie organizmu od środka i skóry od zewnątrz to kolejny niezbędny krok w przygotowaniach do opalania. Na przesuszonej skórze poddanej ekspozycji słonecznej efekty starzenia są bardziej widoczne, ponadto osłabiona, narażona jest na podrażnienia i oparzenia. Równie ważne jest zabezpieczenie płaszcza lipidowego skóry.

Przechodzimy do zabiegów bezpośrednio przed opalaniem

Kosmetyki ochronne z filtrem przeciwsłonecznym nałożone na skórę 15 - 20 minut przed opalaniem to podstawa. Wybieraj te, ze wskaźnikiem ochrony odpowiednim dla typu karnacji i kondycji Twojej skóry. Pamiętaj, aby stopniowo przygotowywać ciało do kąpieli słonecznych i nie opalaj się w godzinach 12-15, kiedy promieniowanie UV jest najbardziej intensywne. Po ekspozycji na słońce należy również zadbać o skórę stosując kosmetyki po opalaniu.

Jak przygotować skórę do opalania? Przegląd suplementów na opalanie

Jak zadbać o zdrową skórę od środka - co jeść, żeby mieć ładną opaleniznę?

Szkodliwe promieniowanie słoneczne przyczynia się do stresu oksydacyjnego i szybszego starzenia się komórek. Można temu zapobiegać i wesprzeć kondycję skory nie zapominając o spożywaniu produktów bogatych w antyoksydanty takich jak jagody, arbuzy i warzywa liściaste. O składnikach niwelujących skutki stresu oksydacyjnego przeczytasz także we wpisie o suplementach i witaminach polecanych przy wysiłku fizycznym. Co ciekawe, warzywa i owoce mogą poprawić koloryt skóry. Co jeść, żeby mieć ładną opaleniznę? Żółte, pomarańczowe i zerwone warzywa i owoce (pomidory, papryka, brzoskwinie, marchew), a także zielona tj. szpinak czy jarmuż są bogate w beta-karoten (prowitamina witaminy A) pomogą skórze nabrać ciemniejszego koloru i zdrowego wyglądu. Produkty bogate w witaminę C (dzika róża, papryka, owoce cytrusowe) ochronią przed przebarwieniami i zapewnią skórze elastyczność a bogate w witaminę E (oleje, orzechy), zabezpieczą przed działaniem wolnych rodników. Korzyści z diety bogatej w witaminy A, C i E są nie tylko ważne dla kondycji i kolorytu skóry, ale również dla ogólnie pojętego zdrowia.

Czy istnieją suplementy na opalanie?

Suplementy wspierające zdrowie i kondycję skóry (co jest ważne przy jej kontakcie ze słońcem) oraz suplementy poprawiające koloryt skóry możemy określić mianem suplementów na opalanie. Byle nie do przesady - “marchewkowa” opalenizna może nie prezentuje się najgorzej, ale przedawkowanie beta-karotenu może być toksyczne dla wątroby.

Rozsądek i rozmowa ze specjalistą odnośnie suplementacji to najlepsza sposób na zdrową, promieniująca złotym blaskiem skórę. Nie zaszkodzi zastosować się do naszych porad. 

Polecane

pixelpixelpixelpixelpixelpixel