Darmowa dostawa od 299,00 zł
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Młody Jęczmień (Barley Grass)

( ilość produktów: 2 )

Bogactwo naturalnych składników odżywczych w młodym jęczmieniu

Trawa jęczmienna jest bogatym źródłem błonnika pokarmowego, beta-karotenu, chlorofilu, witamin (A, C, E, K, witamin z grupy B), minerałów (żelazo, fosfor, potas, wapń, bor, chrom, cynk, miedź, selen) i aminokwasów (tryptofan, metionina, cysteinatyrozyna, kwas glutaminowy) oraz nienasyconych kwasów tłuszczowych (linolowy, linolenowy).

Młody jęczmień to po prostu jęczmień zwyczajny (Hordeum vulgare), uprawna roślina zbożowa z rodziny wiechlinowatych w fazie wzrostu maksymalnie 7-8 dni od wykiełkowania. Jęczmień prawdopodobnie należy do najstarszych uprawianych zbóż - ziarna odkryto w paleolitycznej osadzie w Izraelu z lat 9970-9940 p.n.e. Zainteresowanie właściwościami trawy jęczmiennej nie jest nowością. W USA już przed II wojna światową zalecano sproszkowana trawę jako suplement uzupełniający niedobory witamin. Chociaż w późniejszym okresie nieco zapomniano o młodym jęczmieniu, to obecnie wraz ze wzrostem zainteresowania medycyną naturalną na nowo zyskał na znaczeniu. Młody jęczmień, a właściwie jego sproszkowany sok ? barley grass uznawany jest za produkt spożywczy z grupy superfood i zaliczany do zielonej żywności o korzystnych dla organizmu ludzkiego prozdrowotnych właściwościach.

Poznaj najważniejsze właściwości Barley Grass

Barley Grass znany jest jako środek wykazujący pomocnicze działanie w usprawnianiu przemiany materii i spalania tkanki tłuszczowej. Ale to nie jedyne działanie trawy jęczmiennej. Młody jęczmień jest silnym antyoksydantem, który neutralizuje wolne rodniki, wzmacnia mechanizmy obronne, przeciwdziała starzeniu się komórek i przyspiesza ich regenerację - może zapobiegać powstawaniu chorób nowotworowych i neurodegradacyjnych. Poza tym Barley Grass pomaga przywrócić równowagę kwasowo-zasadową w organizmie, wzmocnić serce i naczynia krwionośne, poprawić nastrój, wzmocnić odporność, regulować poziom cukru we krwi.

Jak stosować Barley Grass?

Dostępny w formie wysuszonej trawy lub sproszkowanego soku, także tabletek, młody jęczmień należy stosować według zaleceń na opakowaniu, zawsze, po uprzedniej konsultacji lekarskiej.

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel